Cesta do Vídně pro Betlémské světlo

13. 12. 2014

Brzy v sobotu ráno, okolo 6.30, jsme se sešli na Mendlově náměstí. Z našeho oddílu jsme jeli pouze já a Kuba Starý. Asi v sedm hodin jsme vyrazili dvěma autobusy do Vídně. Cesta byla zajímavá, protože jsme se seznámili i se skauty z jiných oddílů. Když jsme dorazili do Vídně, tak jsme měli rozchod do jedné hodiny, kdy jsme měli být v kostele u předávání Betlémského světla. Proto když jsme měli volno, tak jsme navštívili trhy před radnicí. V kostele se světlo předávalo postupně všem zemím a když přišlo na Českou republiku, tak přišly největší ovace, protože do Vídně přijelo hodně skautů z Česka. Po předání světla všem zemím přišlo na řadu focení skautů z jednotlivých států a odchod na zpáteční cestu. Cestou zpátky jsme se ale domluvili, že pojedeme druhým autobusem, a tam jsme se zase seznamovali. Tentokráte ale s holkami. Proto jsme si užili i cestu zpět a vrátili se do Brna.

Jirka a Kuba

Cesta autobusem Gustav-Adolf-Kirche Gustav-Adolf-Kirche Viceprezidentka rakouských skautů a Brouček, pan velvyslanec Gustav-Adolf-Kirche
Teti a Leo Vlajky Ředitel ORF a duchovní Předávání světla Světlonoši
Česká výprava s Tizianem - levá strana Česká výprava s Tizianem - pravá strana Česká výprava s Tizianem Už jsme v Česku - Pavel a Filip (Břeclav) Čekání na přímý vstup do zpráv ČT na Starém Brně