Lišácké splouvání Svratky

9. 9. 2014

S Jankem jsme skočili do klubovny, obtěžkali se třemi loděmi a pádly a šalinou (vtipný to pohled) jsme se přepravili k ZOO, kde jsme měli sraz s ostatními. Jen co jsme se vysypali z šaliny, nafoukli jsme lodě a mohli jsme vyplout na Svratku. Posádky byly: Mamut a Janek, Honza a Maty, Tom a já. Pluli jsme docela pomalu, protože Svratka je olej a protože nafukovací lodě, ale to nám ani nevadilo. Po počátečních manévrech – točení kolem své (vertikální) osy – se všichni sehráli, ovládli své lodě a dál jsme už pokračovali rovně (většinou). Cesta ubíhala klidně, byl nádherný den, a než jsme se nadáli, už jsme byli na Poříčí. Tam jsme se zastavili (Janek s Mamutem o něco dál), vytáhli lodě, dali je usušit do klubovny a dali rozchod.

Prkno

Novější zápis: Tak trochu Roverský výlet na Východ aneb Mise Vostok (13.–21. 9. 2014)
Starší zápis: Oddílové zahájení na Červeňáku (1. 9. 2014)

Sobota 20. 4. ’24